Enterprise Europe Network

Enterprise Europe Network jest największą na świecie siecią wsparcia współpracylogo_een

technologicznej i handlowej, dającą możliwość nawiązywania kontaktów międzynarodowych lokalnym firmom i instytucjom. Po rozszerzeniu w 2012 roku o Maroko, sieć obejmuje swoim zasięgiem ponad 60 krajów świata, w tym wszystkie 28 państw Unii Europejskiej i obsługiwana jest przez 600 punktów kontaktowych. Dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej, usługi sieci dla przedsiębiorstw są bezpłatne.
Więcej o sieci można znaleźć na oficjalnej stronie - 
http://een.ec.europa.eu/index_pl.htm  

Głównym celem naszych działań jest rozwój Państwa firmy lub projektu. Działając w ramach Enterprise Europe Network jesteśmy w stanie zapewnić Państwu usługi na najwyższym poziomie. Wspieramy naszych Klientów w nawiązywaniu współpracy z zagranicznymi partnerami, oferujemy profesjonalne doradztwo m.in. z zakresu międzynarodowych kontaktów handlowych i technologicznych, transferu technologii, praw własności intelektualnej oraz innowacyjności. Utrzymujemy bezpośredni kontakt z naukowcami, ekspertami oraz innymi partnerami regionalnymi i zagranicznymi, z których wiedzy i doświadczenia czerpiemy.    

Jesteśmy członkiem Konsorcjum Enterprise Europe Network West Poland, w skład którego wchodzi 9 instytucji z obszaru zachodniej Polski, świadczących usługi na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Nasz zespół składa się z 6 konsultantów specjalizujących się w różnych zagadnieniach, tak aby zapewnić Państwu możliwie szeroki zakres wsparcia. Informacje o ośrodkach Enterprise Europe Network w innych województwach, znajdziecie Państwo na http://www.een.org.pl  

Prowadzone przez nas działania mają odzwierciedlenie w sukcesach naszych Klientów. Nawiązują oni konkretną współpracę z partnerami z zagranicy, zyskując nowych klientów, dostawców czy podwykonawców. W latach 2008-2010, wsparliśmy swoimi działaniami podpisanie 15 międzynarodowych umów handlowych i transferu technologii.

W 2010 roku, jako jedyna instytucja w Polsce, zostaliśmy nagrodzeni prestiżową międzynarodową nagrodą Network Stars, przyznawaną przez sieć, za doprowadzenie do podpisania przez naszego Klienta najlepszej umowy handlowej w Europie.   

Nasza wiedza, dla Twojej firmy. Zapraszamy.

Jerzy_Piescikowski_i_Michal_Olan

Od lewej: Jerzy Pieścikowski, właściciel firmy Gryftec oraz Michał Olan, konsultant RCIiTT tuż po ceremonii odebrania nagrody Network Stars 2010